UUDISED JA TEATED

MTÜ Kestlik toetas õpilaste sõitu Viljandisse

14. detsembril käisid Hargla Kooli õpilased Viljandis teatris vaatamas etendust "Võlur Oz". Lisaks käidi Viljandi muuesumis, kus toimus muuseumitund vanadest jõulukommetest ning Viljandi Pärimusmuusika aidas, kus tutvustati kogu maja ja tegevust. Viljandisse sõitu toetas MTÜ Kestlik.

 

Sõit Viljandisse

Meie päev algas koolis hommikusöögiga. Kõhud täis, istusime bussi ja sõitsime Viljandisse. Linna jõudes parkis bussijuht bussi Ugala black boxi juurde ja me läksime teatrisse etendust "Võlur Oz" vaatama. Etenduses satub tüdruk Dorothy keeristormi tõttu võlumaale, kus ta saab sõbraks hernehirmutise, plekkmehe ja lõviga ning koos minnakse Smaragdlinna. Etenduse keskel pidime pähe panema prillid, mis kõike rohelisena näitas. Pärast õnnelikult lõppenud etendust sõitsime Viljandi muuseumisse. Seal ootas meid muuseumitunni õpetaja. Ta rääkis meile vanaaja jõuludest ja kommetest. Näiteks visati pastel ukse poole ja kui see jäi kannaga ukse poole, siis tuli järgmisel aastal keegi perre juurde. Aga kui kand jäi inimese poole, siis võis keegi perest lahkuda. Pärast muuseumi läksime pärimusmuusika aita. Seal võttis meid vastu Jaan Jaago, kes rääkis aida ajaloost ja renoveerimisest. Ta näitas meile kontserdisaali ja veel igasuguseid ruume. Käisime isegi sauna- laval. Mulle väga meeldis see päev.
Kadri Rätsepp

 

Reis Viljandisse


14.detsembril käisime Viljandi Ugala black boxis vaatamas etendust "Võlur Oz". Pärast etendust külastasime Viljandi muuseumi, kus olime muuseumitunnis "Nigulast jõuluni". Tunnis räägiti meile vanaaja jõuludest ja mängisime mänge, näiteks "Teomehe eksam", kus vaadati, kas laps jääb karjalapseks või saab minna suvel põllule tööle. Katsusime ka jõudu vägikaikaveos. Tunni lõpus tegi igaüks endale mesilaskärjest küünla. Seejärel suundusime Viljandi pärimusmuusika aita, kus tutvustati meile aida ruume ja ajalugu. Pärast pikka ja huvitavat päeva asusime koduteele.
Tormi Rattasepp

 

 

Birgit Hermlini joonistus muuseumist

 

Birgit Keemi joonistus etendusest "Võlur Oz"

 

Tormi Rattaseppa joonistus etendusest "Võlur Oz"