UUDISED JA TEATED

Hargla Kooli 2016. a sügisesed õppereisid KIK toetusel

Hargla Kooli lapsed osalesid 2016. a sügisel neljal õppekäigul:

Õppereiside pilte saab vaadata SIIT.

5. septembril käisid lasteaialapsed ja 1.-4. klassi õpilased Võrtsjärve Järvemuuseumis ning osalesid õppeprogrammis KALAD.

8. septembril käisid 5.-9. klassi õpilased Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis ning osalesid õppeprogrammis Eksootilised lemmikloomad loodusmuuseumi elavnurgas.

14. septembril käisid lasteaialapsed ja 1.-4. klassi õpilased Pähni looduskeskuses ning osalesid õppeprogrammis Läbi metsa põllu äärde.

3. oktoobril käisid 5.-9. klassi õpilased Võrtsjärve järvemuuseumis ning osalesid teise ja kolmanda kooliastme õppeprogrammis KALAD.

 

Hargla Kooli õpilased käisid eri päevadel Võrtsjärve Järvemuuseumis. 5 septembril käisid 1-4 klass. 3. Oktoobril 5-9. klass ja meid jaotati ka kahte gruppi. Kõigepealt läksime üles teisele korrusele ja mängisime ühte mängu, kus pidi rõnga kala juurde viskama ja iga kala juures sai teatud arvu punkte. Mängu võitis 5 ja 6 klassi klassijuhataja Pille-Riin Sarv. Edasi pidi töölehti täitma. Seal oli äge ufolaev ka, kust sai ufode kohta rohkem teada. Siis oli seal veel üks mäng, kus pidi palli jõest Sargasso merre veeretama. Mängu nimi oli "Angerja teekond". Peale seda läksime praamiga sõitma, siis kui teine grupp kala püüdis. Kapteni juures oli kajalood, see näitas kui sügav ja kui palju kalu on praami all. Saime teada ja nägime ka, et Võrtsjärve peal on tondi saar. Kui olime oma sõidu ära teinud, läksime sisse tagasi kus olid akvaariumid. Seal oli igasuguseid kalu: ahven, särg, roosärg, lõhe, luts, angerjas, säga ja teised. Lahedad olid doktorkalad. Sinna akvaariumisse sai oma käe sisse panna ja siis hakkasid doktorkalad surnud naharakke sööma. See oli nagu nad kõditaksid su kätt. Peale seda räägiti kuidas õnge lahti võtta ja kokku panna ja kuidas kala püüda. Siis läkdimegi kalale. Kõige rohkem kalu sai Martin. Mina sain vaevu 5 cm kala. Enda püütud kalad saime panna ka Järvemuuseumi akvaariumisse. Siis hakkasime koju sõitma tee peal käisime ka Rõngu kauplusest läbi. Oli tore päev.

Piia

 

Käisime Tartu loodusmuuseumis 8.septembril, 5.-9. klassi õpilased ja õpetajatest kaasas olid õpetaja Pille-Riin, õpetaja Silva ja õpetaja Ulvi. Klassid olid jaotatud kaheks grupiks. Ühes grupis olid 5.-7. klassi õpilased ja õpetajatest olid meiega õpetaja Pille-Riin ja õpetaja Ulvi. Teises grupis olid 8.-9. klassi õpilased ja õpetaja Silva. Esimene grupp ehk 5.-7. klassi õpilased läksid esimesena tutvuma ämblikutega ja madudega. Kui ämblikutega ja madudega tutvumine läbi oli, saime natuke ringi käia ja siis pidime minema koos juhendajaga madusid vaatama. Juhendaja võttis ühe kuningboa kätte ja küsis, kes tahab ka kätte võtta. Muidugi ütlesid kõik: ''Jah mina tahan''. Pärast tuli välja, et poisid kartsid ka ikka. Pärast tuli vahetus, meie läksime loomade topiseid vaatama. 8.-9. klassi õpilased vaatasid esimesena loomade topiseid ja igasuguseid kivimeid. 8.-9. klass sai pärast ämblikutega ja madudega tutvuda. 5.-7. klassi õpilased vaatasid pärast kivimeid, loomi, linde ja ka teisi topiseid. Tagasi tulles käisime Valgas poes. See päev meeldis kõigile.

Tuuli