UUDISED JA TEATED

Valga valla lasteaedade kohatasudes toimusid muudatused

Aasta lõpuga ühtlustati Valga vallas põhimõtted, mille alusel kogutakse lasteaedades kohatasusid. Volikogu kinnitas uued kohatasud detsembrikuu istungil.

Koolieelse lasteasutuse seadus sätestab, et lasteaedade rahastamise ühe osa moodustab vanemate kaetud osa. Vanemate panus ühe lapse kohta ei või ületada 20 protsenti kehtivast palga alammäärast. Seni on Valga valla lasteaedade kohatasud piirkonniti erinenud, näiteks maalasteaedades on tasud ulatunud neljast kümne euroni, linnas aga 15 eurot kuus lapse kohta.

Alates 1. jaanuarist 2020 kehtib Õru Lasteaed-Algkoolis, Lüllemäe Põhikooli lasteaias, Hargla Kooli lasteaias, Tsirguliina lasteaias Õnnelind tasu 10 euroni kuus lapse kohta, millest 6 eurot on kohatasu ja 4 eurot õppevahendite osaliseks kulude katteks. Osalustasu ühe lapse kohta Valga lasteaedades Walko, Buratino, Kaseke ja Pääsuke on käesolevast aastast 17 eurot kuus, millest 11 eurot on kohatasu ja 6 eurot õppevahendite osaliseks kulude katteks.

"Meie sooviks oli tingimused ühtlustada, et arvestada nii lapsevanemate kui lasteaedade eelarvevajadustega. Uued tasud arutasime läbi ka kõigi hoolekogudega," selgitas asevallavanem Kalmer Sarv. Kohatasu ja õppevahendite tõusuga on planeeritud valla eelarvesse täiendavat tulu umbes 11000 eurot.

Lasteaia osalustasu maksmise kohustus algab lapse lasteasutuse nimekirja arvamise kuust ja lõpeb lapse lasteasutuse nimekirjast väljaarvamise kuuga. Osalustasu maksmise periood on üldiselt kaksteist kuud aastas. Suvekuudeks on vanemal võimalik taotleda kohatasust vabastust, kui laps ei käi lasteaias kolmel järjestikusel kuul. Vastav avaldus tuleb lasteaia direktorile esitada iga aasta 15. maiks.

Viide Valga valla kodulehele

Lasteaia jõulupidu 18. detsembril kell 15 koolimajas ja kooli jõulupidu 19. detsembril kell 18 Hargla Maakultuurimajas

Lasteaia jõulupidu toimub 18. detsembril kell 15 koolimajas.

Kooli jõulupidu toimub 19. detsembril kell 18 Hargla Maakultuurimajas. Jõulupeole saab tulla liinibussiga. Kell 17.30-18.00 saab jõuluteemalise fotoseina juures teha perega ja sõpradega fotosid. Pärast jõulupidu tehakse ühised klassifotod koos jõuluvanaga.

30. oktoobril toimub koolipäev HARGLA MAAKULTUURIMAJAS

Kolmapäeval, 30. oktoobril, toimub Hargla Kooli koolipäev sõltumata sellest, kas elektrit on või ei ole, HARGLA MAAKULTUURIMAJAS.

Kõik õpilased tulevad hommikuse bussiga kultuurimajja.

Võimalusel võtke kaasa vahetusjalanõud või pange jalga soojemad sokid.

Tunnid algavad kell 8.40. Kõik vajaminevad õppevahendid, mis on kodus, võtta kaasa.

Tunnid toimuvad spetsiaalse tunniplaani järgi.

Lisaks läheme Mõniste Talurahvamuuseumi, kus toimub vana-aja koolipäeva programm.

Hargla Kooli lastevanemate koosolekute ajad: koolis 25.09.2019 ja lasteaias 26.09.2019

Lastevanemate üldkoosolek toimub 25. septembril 2019 kell 17.30
Päevakorras:
ülevaade koolielust
hoolekogu esindajate valimine
arengukava arutelu
võimalik vestelda õpetajatega ja klassijuhatajatega.

Lasteaia lastevanemate koosolek toimub 26. septembril 2019 kell 13.10
Päevakorras:
Ülevaade lasteaia tegemistest ja plaanidest
hoolekogu esindaja valimine
arengukava arutelu

Vanavanemate päeva tähistamine 09.09.2019

Esmaspäeval tähistasid Hargla Kooli 1.-4. klassi õpilased vanavanemate päeva. Külas olid Hargla tantsumemmed. Õpilased lugesid luuletusi vanaemast.
Memmed jutustasid ja näitasid pilte oma kooliajast ning esinesid tantsudega.
Ühiselt söödi kooki, mängiti ringmänge. Memmed õpetasid lastele ühe naljamängu.
Oli tore ja lustlik hommik.

• Hargla küla, Valga vald, Valgamaa 68014 | tel: 7698721 mob: 53461955 | e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.