PROJEKTID

MTÜ Kestliku toetatud õppesõit 29. aprillil 2014. a

Õppereisist Vapramäe loodusmajja ja Vanemuise teatrisse

 

Ilusal päikesepaistelisel teisipäeval peale lõunat algas Hargla Kooli 1.-7. klassi õpilaste bussisõit Tartu poole.
Teel tehti peatus, et tutvuda Vapramäe Loodusmajaga, mis jääb Valga-Tartu maantee lähedusse. Loodusmajas vaadati ülemisel korrusel laste uurimustöid sinililledest ja õpiti tundma puid. Õpilased õppisid mängude kaudu taimi ja loomade hääli. Paljudele meeldis põrandale joonistatud täringumäng, kus tuli vastata loodusküsimustele. Esimesel korrusel jälgiti läbi suurenduse taimi ja joonistati liivale pilt, mis pandi kohe üles ka loodusmaja kodulehele.
Edasi sõideti Tartusse Vanemuise Väikesesse majja, mida paljud külastasid esimet korda. Teatris vaadati Nikolai Nossovi fantastilist ulmemuinasjuttu „Totu kuul", kus Maa marakannid võtavad ette reisi Kuule, et teada saada, kas Kuu peal on elu. Seiklused viivad nad Kuu sisemusse, kus asub teine õhuga ümbritsetud kera, millel elavadki neile sarnased, aga samas ka erinevad Kuu marakannid. Reisijad satuvad ohtlikesse olukordadesse, aga kõik lõpeb hästi ja jõutakse Maale tagasi.
Etendus oli huvitav ja õpetlik, sest saadi teada fakte Kuu kohta ja ka muid olulisi ja elulisi teadmisi.
Pärast pikka ja emotsiooniderohket päeva algas kojusõit.
Meie bussisõit sai toimuda tänu Hargla Masinaühistule ja MTÜ-le Kestlik, kes toetas meie sõitu rahaliselt. Täname, et saime veeta toreda päeva loodusmajas ja teatris.
Õp Marit Juks

 

Me käisime 29. aprillil Vapramäe loodusmajas. Seal oli päris huvitav. Üleval korrusel oli igasuguseid mänge, milles ma osalesin. Mulle meeldis loomakaartidega loomahäälte kuulamine. Alumisel korrusel sai vaadata läbi suurenduse taimi. Seal joonistasime liivale väikese pildi, mis pandi üles loodusmaja kodulehele.
Pärast loodusmaja külastamist sõitsime teatrisse. Seal vaatasime etendust „Totu kuul". Etendus kestis üle kahe tunni ja rääkis sellest, kuidas Totu kuule lendas. Huvitav oli, et näitlejad mängisid näidendis mitut rolli.
Peale etendust sõitsime rõõmsatena ja veidi väsinutena koju.
Piia 3.klassist

 

Vapramäe loodusmaja on põnev, sest seal on lahedad mängud. Mulle jäi meelde, et seal õpetatakse mängudega. Mulle meeldis see mäng kui peab küsimustele vastama.
Rainer 2.klassist

 

Käisime kooliga Vapramäe loodusmajas. Seal oli väga põnev. Mängisime igasuguseid loodusmänge. Näiteks sai loomade hääli kuulata, täringumängu mängida, kus vastasime küsimustele. Kõige huvitavam mäng oli lillede ja puude äraarvamise mäng.
Mulle meeldis Vapramäe loodusmaja külastus väga.
Kadri 1.klassist

 

29. aprillil käisime Tartus vaatamas etendust „Totu kuul." Mulle meeldis see etendus ja etenduse tegelased. Teatrisse tahan minna ka järgmine kord, sest sõpradega on tore koos olla.
Ken Tristan 1. klassist

 

 

Berly (2. klassist) joonistus "Totu kuul"

 

  • Hargla küla, Valga vald, Valgamaa 68014 | tel: 7698721 mob: 53461955 | e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.