LASTEAED

Lasteaed üldinfo

Hargla Kooli lasteaiarühm tegutseb alates 4. septembrist 2017. a Hargla Kooli hoones.

2018/2019. õppeaastal tegutseb Hargla Kooli lasteaias 1 liitrühm. Nimekirjas on 15 last, nende seas 4 koolieelikut. Lapsed on vanuses 2-7a. Õppetöö planeerimine käib kahes vanusegrupis - 2-3aastased ja 4-7aastased. Planeeritud õppetegevus toimub septembrist maini. Muul ajal on kasvatuslik ja mänguline tegevus. Alates oktoobri teisest nädalast on 5-7 aastastel lastel üks kord nädalas keelepesa päev, kus lapsed õpivad võru keelt ja kultuuri. Lisaks planeeritud õppetegevusele on lasteaias palju huvitavaid üritusi, paljud neist on traditsioonilised olnud palju aastaid. Tähtsamad neist on: sügise alguse tähistamine, kolletamispäeva matk, lasteaia sünnipäev, isadepäev, sandikarneval, võru keele nädal, talve alguse tähistamine, jõulupidu, matk loomadele metsa toitu viima, sõbrapäev, Eesti Vabariigi aastapäev, vastlad, teatrinädal, emadepäev, kevade alguse tähistamine, munapühad, südamenädal, emakeelenädal, spordipäev, kevadpidu, suve alguse tähistamine. Lisaks veel väiksemad rahvakalendri tähtpäevade tähistamised ja lasteaialaste sünnipäevad.
Lasteaed on avatud E – R kella 7.30 – 17.00. Lasteaias on kolm toidukorda. Hommikusöök kell 8.40, lõunasöök kell 11.50 ja õhtuoode kell 15.00. Teistest küladest pärit lapsed käivad lasteaias liinibussiga lasteaiatöötaja saatel. Sõit on lastele tasuta.
Lasteaias töötab üks lasteaiaõpetaja ja kaks lasteaiaõpetaja abi. Direktor, liikumisõpetaja ja muusikaõpetaja on Hargla Kooliga ühised.

Hargla Kooli lasteaia tunnuslause on:

KOOS LEIAME VÄRVIDE MAAILMA,
HELIREDELIST LÄHEME ÜLES,
LÄBI MUINASJUTUMAA VÄRAVA,
IGAÜHEL OMA UNISTUS SÜLES.

PÄEVAKAVA

7.30 – 8.40 – lasteaeda tulek, vestlus lastevanematega
8.40 – 9.05 – hommikusöök, pesemine
9.05 – 10.40 – õppetegevused
10.40 – 10.45 – vahepala
10.45 – 11.45 – õuesolek
11.50 – 12.20 – lõunasöök, pesemine
12.30 – 14.30 – unejutt, lõunane magamine
14.30 – 15.00 – mänguline tegevus
15.00– 15.15 – õhtuoode, pesemine
15.15 – 16.20 – mänguline tegevus(sobiva ilma korral õues)
16.20 – 17.00 – kojuminek

TUNNIPLAAN

2-3aastased

ESMASPÄEV
• KUNST(maalimine)
TEISIPÄEV
• KUNST (kleepetöö)
KOLMAPÄEV
• KUNST (voolimine)
NELJAPÄEV
REEDE
• LIIKUMINE
• KUNST (joonistamine, pildi värvimine)

4-7aastased

ESMASPÄEV
• KUNST (maalimine)
TEISIPÄEV
• KUNST(kleepetöö)
KOLMAPÄEV
• KUNST (voolimine)

NELJAPÄEV
• KUNST (meisterdamine)
REEDE
• LIIKUMINE
• KUNST(joonistamine, pildi värvimine)

Hargla Kooli lasteaia kontaktid:
Hargla küla, Valga vald, Valga maakond, 68014
E-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Mob 53301896

• Hargla küla, Valga vald, Valgamaa 68014 | tel: 7698721 mob: 53461955 | e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.